CDV19FF152JO3F
- Manufacturer Part Number:
- CDV19FF152JO3F
- Part of Description:
- CAP MICA 1500PF 5% 1KV RADIAL
- Capacitance :
- 1500 pF
- Lead Spacing :
- 0.343" (8.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.681" L x 0.272" W (17.30mm x 6.90mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 1 kV