CD15FC621JO3F
- Manufacturer Part Number:
- CD15FC621JO3F
- Part of Description:
- CAP MICA 620PF 5% 300V RADIAL
- Capacitance :
- 620 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.382" (9.70mm)
- Lead Spacing :
- 0.232" (5.90mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.461" L x 0.209" W (11.70mm x 5.30mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 300 V