CDV19EF680JO3F
- Manufacturer Part Number:
- CDV19EF680JO3F
- Part of Description:
- CAP MICA 68PF 5% 1KV RADIAL
- Capacitance :
- 68 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.500" (12.70mm)
- Lead Spacing :
- 0.343" (8.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.642" L x 0.189" W (16.30mm x 4.80mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 1 kV