CD15FD391JO3F
- Manufacturer Part Number:
- CD15FD391JO3F
- Part of Description:
- CAP MICA 390PF 5% 500V RADIAL
- Capacitance :
- 390 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.390" (9.90mm)
- Lead Spacing :
- 0.232" (5.90mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 500 V