CD15FD910FO3F
- Manufacturer Part Number:
- CD15FD910FO3F
- Part of Description:
- CAP MICA 91PF 1% 500V RADIAL
- Capacitance :
- 91 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.358" (9.10mm)
- Lead Spacing :
- 0.232" (5.90mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm)
- Tolerance :
- ±1%
- Voltage - Rated :
- 500 V