CDV19FF681JO3F
- Manufacturer Part Number:
- CDV19FF681JO3F
- Part of Description:
- CAP MICA 680PF 5% 1KV RADIAL
- Capacitance :
- 680 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.520" (13.20mm)
- Lead Spacing :
- 0.343" (8.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.661" L x 0.220" W (16.80mm x 5.60mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 1 kV