CD19FD821FO3F
- Manufacturer Part Number:
- CD19FD821FO3F
- Part of Description:
- CAP MICA 820PF 1% 500V RADIAL
- Capacitance :
- 820 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.512" (13.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.343" (8.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.650" L x 0.209" W (16.50mm x 5.30mm)
- Tolerance :
- ±1%
- Voltage - Rated :
- 500 V