CDV16FF301JO3F
- Manufacturer Part Number:
- CDV16FF301JO3F
- Part of Description:
- CAP MICA 300PF 5% 1KV RADIAL
- Capacitance :
- 300 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.469" (11.90mm)
- Lead Spacing :
- 0.232" (5.90mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.449" L x 0.161" W (11.40mm x 4.10mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 1 kV