CDV16FF221JO3F
- Manufacturer Part Number:
- CDV16FF221JO3F
- Part of Description:
- CAP MICA 220PF 5% 1KV RADIAL
- Capacitance :
- 220 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.461" (11.70mm)
- Lead Spacing :
- 0.234" (5.94mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.429" L x 0.150" W (10.90mm x 3.80mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 1 kV