334K400CS6G
- Manufacturer Part Number:
- 334K400CS6G
- Part of Description:
- CAPACITOR MLP 3.3UF 400V SMD
- Capacitance :
- 0.33 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 12 mOhms
- Height - Seated (Max) :
- 0.319" (8.10mm)
- Lead Spacing :
- 0.591" (15.00mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 6-SMD, Gull Wing
- Size / Dimension :
- 0.433" L x 0.701" W (11.00mm x 17.80mm)
- Termination :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 250V
- Voltage Rating - DC :
- 400V