225K100RA4
- Manufacturer Part Number:
- 225K100RA4
- Part of Description:
- CAPACITOR MLP 2.2UF 100V RADIAL
- Capacitance :
- 2.2 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 6 mOhms
- Height - Seated (Max) :
- 0.283" (7.20mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.449" L x 0.205" W (11.40mm x 5.20mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 80V
- Voltage Rating - DC :
- 100V