PLS-75F25AL04-08
Manufacturer Part Number:
PLS-75F25AL04-08
Manufacturer/Brand:
Peerless by Tymphany
Part of Description:
SPEAKER 8OHM 25W TOP PORT 84.5DB
Manufacturer :
Peerless by Tymphany
Product Category :
Speakers
Efficiency - dBA :
84.50
Efficiency - Testing :
1W/1M
Efficiency - Type :
Half Space Sensitivity
Frequency - Self Resonant :
106.89Hz
Frequency Range :
100 Hz ~ 20 kHz
Height - Seated (Max) :
1.862" (47.30mm)
Impedance :
7.42 Ohms
Ingress Protection :
Material - Cone :
Aluminum (AI)
Material - Magnet :
Ferrite
Port Location :
Top
Power - Max :
Power - Rated :
25 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Shape :
Round, Square Frame
Size / Dimension :
3.071" L x 3.071" W (78.00mm x 78.00mm)