MKP2J016801C00JF00
- Manufacturer Part Number:
- MKP2J016801C00JF00
- Part of Description:
- MKP 2 6800 PF 630 VDC 3.5X8.5X7.
- Capacitance :
- 6800 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.335" (8.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 250V
- Voltage Rating - DC :
- 630V