MKP4F023302B00JI00
- Manufacturer Part Number:
- MKP4F023302B00JI00
- Part of Description:
- MKP 4 0.033 UF 250 VDC 3X8.5X10
- Applications :
- High Frequency, Switching
- Capacitance :
- 0.033 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.335" (8.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 160V
- Voltage Rating - DC :
- 250V