MKS4D021002A00JI00
- Manufacturer Part Number:
- MKS4D021002A00JI00
- Manufacturer/Brand:
- TAW ELECTRONICS, INC
- Part of Description:
- MKS 4 0.01 UF 100 VDC 2.5X7X10 P
- Manufacturer :
- TAW ELECTRONICS, INC
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 10000 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.276" (7.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.394" L x 0.098" W (10.00mm x 2.50mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 63V
- Voltage Rating - DC :
- 100V