FKP2D011501D00HI00
- Manufacturer Part Number:
- FKP2D011501D00HI00
- Manufacturer/Brand:
- TAW ELECTRONICS, INC
- Part of Description:
- FKP 2 1500 PF 100 VDC 4.5X6X7.2
- Manufacturer :
- TAW ELECTRONICS, INC
- Capacitance :
- 1500 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.236" (6.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
- Tolerance :
- ±2.5%
- Voltage Rating - AC :
- 63V
- Voltage Rating - DC :
- 100V