MKP2J013301B00KI00
- Manufacturer Part Number:
- MKP2J013301B00KI00
- Part of Description:
- MKP 2 3300 PF 630 VDC 3X7.5X7.2
- Capacitance :
- 3300 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.295" (7.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 250V
- Voltage Rating - DC :
- 630V