DQ25SC16-04
- Manufacturer Part Number:
- DQ25SC16-04
- Manufacturer/Brand:
- Peerless by Tymphany
- Part of Description:
- TWEETR 4OHM 100W TOP PORT 90.7DB
- Manufacturer :
- Peerless by Tymphany
- Product Category :
- Speakers
- Efficiency - dBA :
- Efficiency - Testing :
- 1W/1M
- Efficiency - Type :
- Half Space Sensitivity
- Frequency - Self Resonant :
- 1369.53Hz
- Frequency Range :
- 2.5 kHz ~ 20 kHz
- Height - Seated (Max) :
- 1.106" (28.10mm)
- Impedance :
- 3.73 Ohms
- Ingress Protection :
- Material - Cone :
- Titanium, Treated
- Material - Magnet :
- Nd-Fe-B
- Port Location :
- Top
- Power - Max :
- Power - Rated :
- 100 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Shape :
- Round
- Size / Dimension :
- 2.559" Dia (65.00mm)