QXP2J684JRPT
Manufacturer Part Number:
QXP2J684JRPT
Part of Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.945" (24.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.520" W (31.50mm x 13.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V