ALH474K451A032
Manufacturer Part Number:
ALH474K451A032
Manufacturer/Brand:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Part of Description:
0.47UF 450VAC 32X22X13MM LS=27.5
Manufacturer :
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.47 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15.7 mOhms
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
0.898" (22.80mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
450V