B32774H7334K000
Manufacturer Part Number:
B32774H7334K000
Manufacturer/Brand:
EPCOS - TDK Electronics
Part of Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 1.6KVDC RAD
Manufacturer :
EPCOS - TDK Electronics
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
0.33 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
41.9 mOhms
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)