ES-23140-000
- Manufacturer Part Number:
- ES-23140-000
- Manufacturer/Brand:
- Knowles
- Part of Description:
- SPEAKER SIDE PORT 101DB RECT
- Manufacturer :
- Knowles
- Product Category :
- Speakers
- Efficiency - dBA :
- Efficiency - Testing :
- Efficiency - Type :
- Sensitivity
- Frequency - Self Resonant :
- Frequency Range :
- 200 Hz ~ 5.9 kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.121" (3.08mm)
- Impedance :
- Ingress Protection :
- Material - Cone :
- Material - Magnet :
- Port Location :
- Top
- Power - Max :
- Power - Rated :
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Shape :
- Rectangular
- Size / Dimension :
- 0.204" L x 0.140" W (5.18mm x 3.55mm)