ECW-FD2W184KQ
Manufacturer Part Number:
ECW-FD2W184KQ
Part of Description:
CAP FILM 0.18UF 10% 450VDC RAD
Capacitance :
0.18 µF
Height - Seated (Max) :
0.563" (14.30mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.496" L x 0.189" W (12.60mm x 4.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V