B32774H8475K000
Manufacturer Part Number:
B32774H8475K000
Part of Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 700VDC RAD
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15.7 mOhms
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V