QYX2A334KTP
Manufacturer Part Number:
QYX2A334KTP
Manufacturer/Brand:
Nichicon
Part of Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC RAD
Manufacturer :
Nichicon
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.33 µF
Dielectric Material :
Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.571" L x 0.315" W (14.50mm x 8.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V