QYX2A224KTP
- Manufacturer Part Number:
- QYX2A224KTP
- Part of Description:
- CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD
- Capacitance :
- 0.22 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.610" (15.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.551" L x 0.276" W (14.00mm x 7.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 100V