C4AQCLW5100A33J
Manufacturer Part Number:
C4AQCLW5100A33J
Part of Description:
CAP FILM 10UF 5% 650VDC RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10.4 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.756" (19.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
650V