X2P2224KN1B0130150080ES0
- Manufacturer Part Number:
- X2P2224KN1B0130150080ES0
- Part of Description:
- X2 275VAC 0.22UF 10% P=10MM W13*
- Capacitance :
- 0.22 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.610" (15.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 110°C
- Size / Dimension :
- 0.512" L x 0.315" W (13.00mm x 8.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 275V