X2Q3684KT1B0265170085ES0
- Manufacturer Part Number:
- X2Q3684KT1B0265170085ES0
- Part of Description:
- X2 310VAC 0.68UF 10% P=22.5MM W2
- Capacitance :
- 0.68 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.689" (17.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.886" (22.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 110°C
- Size / Dimension :
- 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 310V