X2Q2224KQ1B0180145085ES0
- Manufacturer Part Number:
- X2Q2224KQ1B0180145085ES0
- Part of Description:
- X2 305VAC 0.22UF 10% P=15MM W18*
- Capacitance :
- 0.22 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.591" (15.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.591" (15.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 110°C
- Size / Dimension :
- 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 305V