X2Q2104KQ1B0180120060ES0
- Manufacturer Part Number:
- X2Q2104KQ1B0180120060ES0
- Part of Description:
- X2 305VAC 0.1UF 10% P=15MM W18*H
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.492" (12.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 110°C
- Size / Dimension :
- 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 305V