X2Q3333KN1B0130110050ES0
- Manufacturer Part Number:
- X2Q3333KN1B0130110050ES0
- Part of Description:
- X2 310VAC 33NF 10% P=10MM W13*H1
- Capacitance :
- 0.033 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.453" (11.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 110°C
- Size / Dimension :
- 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 310V