X2Q3103KN1B0130110050ES0
- Manufacturer Part Number:
- X2Q3103KN1B0130110050ES0
- Manufacturer/Brand:
- Songtian Electronics Co., Ltd
- Part of Description:
- X2 310VAC 10NF 10% P=10MM W13*H1
- Manufacturer :
- Product Category :
- Film Capacitors
- Applications :
- EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 10000 pF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.453" (11.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 110°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- X2
- Size / Dimension :
- 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 310V