B32320I0706K000
Manufacturer Part Number:
B32320I0706K000
Part of Description:
70MFD 1100V PP 50X95 PBT 5 PIN
Capacitance :
70 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.7 mOhms
Height - Seated (Max) :
3.740" (95.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.969" Dia (50.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)