B32320I8506K000
Manufacturer Part Number:
B32320I8506K000
Part of Description:
50MFD 800V PP 50X57 PBT 5 PIN
Capacitance :
50 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.2 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.244" (57.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.969" Dia (50.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V