B32320I4267K000
Manufacturer Part Number:
B32320I4267K000
Part of Description:
260MFD 450V PP 50X120 PBT 5 PIN
Capacitance :
260 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5 mOhms
Height - Seated (Max) :
4.724" (120.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.969" Dia (50.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V