X2Q2225KV1B0320250140ES0
- Manufacturer Part Number:
- X2Q2225KV1B0320250140ES0
- Part of Description:
- X2 305VAC 2.2UF 10% P=27.5MM W32
- Capacitance :
- 2.2 µF
- Height - Seated (Max) :
- 1.004" (25.50mm)
- Lead Spacing :
- 1.083" (27.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 110°C
- Size / Dimension :
- 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 305V