X2Q2155KV1B0320220130ES0
- Manufacturer Part Number:
- X2Q2155KV1B0320220130ES0
- Part of Description:
- X2 305VAC 1.5UF 10% P=27.5MM W32
- Capacitance :
- 1.5 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.886" (22.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.886" (22.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 110°C
- Size / Dimension :
- 1.043" L x 0.492" W (26.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 305V