X2Q3155KV1B0320220130ES0
- Manufacturer Part Number:
- X2Q3155KV1B0320220130ES0
- Part of Description:
- X2 310VAC 1.5UF 10% P=27.5MM W32
- Capacitance :
- 1.5 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.886" (22.50mm)
- Lead Spacing :
- 1.083" (27.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 110°C
- Size / Dimension :
- 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 310V