ECW-U2683KC9
Manufacturer Part Number:
ECW-U2683KC9
Part of Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC 2416
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2416 (6041 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.161" W (6.00mm x 4.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V