B32320I0306K000
Manufacturer Part Number:
B32320I0306K000
Manufacturer/Brand:
EPCOS - TDK Electronics
Part of Description:
30MFD 1100V PP 50X57 PBT 5 PIN
Manufacturer :
EPCOS - TDK Electronics
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
30 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4 mOhms
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
2.244" (57.00mm)
Lead Spacing :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - 5 Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.969" Dia (50.00mm)
Termination :
Solder Lug
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)