B32320I4206K000
Manufacturer Part Number:
B32320I4206K000
Part of Description:
20MFD 450V PP 35X53 PBT 5 PIN
Capacitance :
20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.8 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.087" (53.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.378" Dia (35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V