B32320I1655K000
Manufacturer Part Number:
B32320I1655K000
Part of Description:
6.5MFD 1300V PP 35X53 PBT 5 PIN
Capacitance :
6.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.9 mOhms
Height - Seated (Max) :
2.087" (53.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.378" Dia (35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1300V (1.3kV)