ECW-U2334KCV
Manufacturer Part Number:
ECW-U2334KCV
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC 3925
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.33 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3925 (9863 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.386" L x 0.248" W (9.80mm x 6.30mm)
Termination :
Solder Pads
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V