FKP2D011001D00KSSD
- Manufacturer Part Number:
- FKP2D011001D00KSSD
- Manufacturer/Brand:
- WIMA
- Part of Description:
- CAP FILM 1000PF 10% 100VDC RAD
- Manufacturer :
- WIMA
- Capacitance :
- 1000 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.236" (6.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 63V
- Voltage Rating - DC :
- 100V