QYX2A332JTP
- Manufacturer Part Number:
- QYX2A332JTP
- Part of Description:
- CAP FILM 3300PF 5% 100VDC RADIAL
- Capacitance :
- 3300 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.472" (12.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.138" (3.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.217" L x 0.110" W (5.50mm x 2.80mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 100V