B32529C3103J189
Manufacturer Part Number:
B32529C3103J189
Manufacturer/Brand:
EPCOS - TDK Electronics
Part of Description:
CAP FILM 10000PF 5% 250VDC RAD
Manufacturer :
EPCOS - TDK Electronics
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
10000 pF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V