B32021A3472M000
- Manufacturer Part Number:
- B32021A3472M000
- Manufacturer/Brand:
- EPCOS - TDK Electronics
- Part of Description:
- CAP FILM 4700PF 20% 1.5KVDC RAD
- Manufacturer :
- EPCOS - TDK Electronics
- Product Category :
- Film Capacitors
- Applications :
- EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 4700 pF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.433" (11.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 110°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Y2
- Size / Dimension :
- 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage Rating - AC :
- 300V
- Voltage Rating - DC :
- 1500V (1.5kV)