CB042K0103KBC
- Manufacturer Part Number:
- CB042K0103KBC
- Part of Description:
- CAP FILM 10000PF 10% 630VDC 2220
- Capacitance :
- 10000 pF
- Features :
- Low ESR
- Height - Seated (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2220 (5750 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.228" L x 0.197" W (5.80mm x 5.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 250V
- Voltage Rating - DC :
- 630V