PAS2126FR2R5504
Manufacturer Part Number:
PAS2126FR2R5504
Part of Description:
CAP 500MF 20% 2.5V SMD
Capacitance :
500 mF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Package / Case :
Nonstandard SMD
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
1.024" L x 0.787" W (26.00mm x 20.00mm)
Termination :
SMD (SMT) Tabs
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5 V